Jakość życia

Rozmowy o wszystkim, ale nigdy o niczym

Moderator: LuxTeam

_peter_

Jakość życia

Nieprzeczytany post autor: _peter_ »

Szanowni Państwo,

Chciałbym zapytać jak Państwo oceniacie jakość życia w Luksemburgu? Chodzi mi w szczególności jakie podejście mają do siebie ludzie, jak wygląda np.: współpraca urzędnik obywatel? Jak wypada to w porównaniu z Polską? Jaki jest poziom biurokracji?
Być może są to pytania trywialne ale jestem osobą mało podróżującą po świecie a powyższe relacje szczególnie stosunek ludzi do siebie jest chyba najważniejszą kwestią.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Słonecznej niedzieli.

Piotr.

IronBone

Re: Jakość życia

Nieprzeczytany post autor: IronBone »

Przede wszystkim należy przeczytać to: https://polska.lu/informatorium

Urzędnik - Obywatel - wg mnie bardzo dobrze. Jeden przykład. W maju zadzwoniłem do urzędu skarbowego z problemem, że jeszcze nie rozliczyłem się z podatkiem (powinienem był do 31 marca) gdyż nie miałem możliwości zebrać wszystkich dokumentów. Urzędnik był na początku zaskoczony i nie za bardzo wiedział o co mi chodzi. jak wyjaśniłem powiedział że takimi przypadkami to się oni zajmują w październiku i żebym się nie przejmował i wysłał zeznanie jak będę gotowy. Oczywiście jeśli nie zapłaciłem w terminie moich należności to mi ściągną odsetki.

Założenie jednoosobowej działalności odbywa się bez wychodzenia z domu. Ubezpieczenie socjalne ściągają ci z konta. Ok 25 % przychodów. Ja np. z urzędem rozliczam się raz do roku.

Nie mam osobistego doświadczenia, ale jak słyszałem od znajomych nie powinno się tu dyskutować z policją.

_peter_

Re: Jakość życia

Nieprzeczytany post autor: _peter_ »

Bardzo dziękuję za informacje.

Odpowiedz