Nowy portal - nowe forum: plusy dodatnie i plusy ujemne :)

Tutaj umieszczamy wszelkie wyjaśnienia, jak korzystać z forum, dlaczego coś działa a co innego nie, oraz publikujemy nasze do Was odezwy i interpelacje ;)
IronBone

Re: Nowy portal - nowe forum: plusy dodatnie i plusy ujemne :)

Nieprzeczytany post autor: IronBone »

No to się zrobiło - lepiej ? :)

Awatar użytkownika
felo

Nieprzeczytany post autor: felo »

Z innej beczki...

Kiedy na starym forum - bedac zalogowanym - wybieralem opcje "nieprzeczytane posty", a nastepnie klikalem na jeden z watkow, w ktorym mialem jakies nieprzeczytane posty, to na ekranie pojawial mi sie pierwszy z nowych (nieprzeczytanych) postow. A teraz pojawia sie pierwszy post w calym watku, co nie jest szczegolnie praktyczne. Czy mozna temu jakos zaradzic?

IronBone

Klikaj na nieprzeczytany wątek na pierwszej stronie portalu. Tam tak właśnie masz.
Popatrzę czy to mozna zmienić też na liście w forum.

IronBone

felo pisze:Z innej beczki...
Dodatkowo teraz, jeśli masz więcej nieprzeczytanych postów (niż te, które widać)na głównej stronie portalu i klikniesz na
NIEPRZECZYTANE POSTY Z FORUM
Dostaniesz całą listę z odnośnikami takimi jakie lubisz.

Awatar użytkownika
bamaza42

Nieprzeczytany post autor: bamaza42 »

Być może po prostu nie widzę/nie potrafię znaleźć (bo w ogóle jestem trochę zagubiona na tym nowym forum), ale brakuje mi takiej funkcji, która była w poprzedniej wersji - "kasuj wszystkie wątki/posty, czy jak to tam było"...wchodzę na forum, wyświetlam nieprzeczytane, przewijam, czytam te wątki, które mnie interesują, a resztę kasuję. Jak wchodzę następny raz i wyświetlam nieprzeczytane, to mi się wyświetlają tylko te, które pojawiły się od poprzedniej wizyty, a nie znowu wszystkie - czyli nowe i te, które już widziałam, a nie bylam zainteresowana... Ale może jest taka możliwość, tylko ja jej nie widzę?... <bezradny>

IronBone

Taka możliwość jest. Niestety trochę "ukryta" w tej wersji forum. Myślimy by to poprawić.
Gdy klikniesz na menu "Forum" (to czerwone) widzisz tam pod twoim nickiem (jakieś 2 cm) link:
Oznacz wszystkie fora jako przeczytane
Użyj go.

Osobiście polecam czytanie wiadomości bez wchodzenia do menu forum. Po zalogowaniu się na głównej stronie portalu (zalogowanie się tam jest równoznaczne z zalogowaniem na forum, używamy tych samych danych) masz wyświetlone 7 ostatnich nieprzeczytanych wiadomości. Jeśli cgcesz zobaczyć listę wszystkich nieprzeczytanych, kliknij na tytuł:
NIEPRZECZYTANE POSTY Z FORUM

Gdy już zdecydujesz się by oznaczyć te wszystkie posty oznaczyć jako nieprzeczytane, pójdź na główną stronę forum i kliknij wyżej opisany link.

Pracujemy by to trochę jeszcze usprawnić - cierpliwości. :)

Awatar użytkownika
felo

Nieprzeczytany post autor: felo »

Faktycznie, dzięki!

IronBone

bamaza42 pisze:Być może po prostu nie widzę/nie potrafię znaleźć (bo w ogóle jestem trochę zagubiona na tym nowym forum), ale brakuje mi takiej funkcji, która była w poprzedniej wersji - "kasuj wszystkie wątki/posty, czy jak to tam było"...wchodzę na forum, wyświetlam nieprzeczytane, przewijam, czytam te wątki, które mnie interesują, a resztę kasuję. Jak wchodzę następny raz i wyświetlam nieprzeczytane, to mi się wyświetlają tylko te, które pojawiły się od poprzedniej wizyty, a nie znowu wszystkie - czyli nowe i te, które już widziałam, a nie bylam zainteresowana... Ale może jest taka możliwość, tylko ja jej nie widzę?... <bezradny>
W ramach noworocznych prezentów, gdy z głównej strony portalu klikniemy na "NIEPRZECZYTANE POSTY Z FORUM " widzimy listę nieprzeczytanych a od dziś dodatkowo, jest tam również przycisk do oznaczania wszystkich postów jako PRZECZYTANE.
Czyli w wszytko na jednej stronie.

IronBone

Nowy dodatek dla leniwych ;)

Ktoś kiedyś pytał o otwieranie wszystkich nieprzeczytanych wątków jednym kliknięciem.

Już się pojawiło.
Wystarczy wejść ze strony głównej portalu na "NIEPRZECZYTANE POSTY Z FORUM" i kliknąć zielony przycisk.
By nie zabijać waszych przeglądarek maksymalna liczba otwartych wątków jest ustawiona na 10 - mogę zwiększyć jeśli będzie potrzeba.
W niektórych przeglądarkach, by korzystać z tej włąściwości trzeba zezwolić na otwieranie okien PopUp dla naszej strony.

tomasz

Nieprzeczytany post autor: tomasz »

Opinia laika komputerowego, ale częstego użytkownika polska.lu: strona zrobiła się jakaś mniej przejrzysta, po prostu dłużej szukam tego, co wcześniej samo rzucało się w oczy. Myślę, że to nie tylko kwestia wprawy i przyzwyczajenia.
Nie wiem czy inni użytkownicy mają podobne wrażenia? Być może klikalność strony będzie jakimś sygnałem dla adminów - ja niestety rzadziej tu teraz zaglądam, ciekawe czy to bardziej powszechna reakcja...

IronBone

tomasz pisze:po prostu dłużej szukam tego, co wcześniej samo rzucało się w oczy.
Proszę daj przykład tego, czego szukasz usilnie a co sie wcześniej rzucało w oczy - wtedy może da się coś poprawić.

MaWi

Nieprzeczytany post autor: MaWi »

Ja tez zakladam jak najbardziej, ze nie wszystko wszystkim moze sie podobac; ba, moze rzeczywiscie mialo byc lepiej, a jest gorzej? Ale zeby poprawic, potrzebujemy jakichs konkretnych uwag, a nie "ogolnego poczucia zagubienia". Ja sam niestety nie potrafie ocenic co jest lepsze a co gorsze. Dlaczego? Bo moja ocena nie bedzie w zaden sposob obiektywna a co za tym idzie miarodajna. Po pierwsze – to jest (miedzy innymi, ma sie rozumiec) moj pomysl, a wiec to chyba byloby idiotyczne, gdybym, wymyslil cos, co sam uwazam za zle. Po drugie – nawet w tych aspektach, gdzie realizacja rozminela sie z koncepcja (z uwagi na ograniczenia, czy odmiennosc, platformy, ktora wybralismy w miejsce dotychczasowej), ja zdazylem sie juz do wszystkich tych roznic (czy jak kto woli – niewygod) przyzwyczaic i nie potrafie teraz powiedziec, czy to co mi przeszkadzalo jeszcze miesiac temu, przestalo mi przeszkadzac, bo sie po prostu przyzwyczailem, czy moze jednak dlatego, ze docenilem wartosc dodana zmiany (o ile taka istnieje, oczywiscie).

No, wiec raz jeszcze – zachecam do formulowania konkretnych uwag i reklamacji. My naprawde pracujemy, zeby Wam jak najlepiej dogodzic, ale trudno jest pracowac po omacku, a postulat "nie wiem, co macie zmienic, ale zrobcie tak, zeby mi sie podobalo" to jednak troche malo precyzyjny plan dzialan...

Jeszcze jedno pytanie, od ktorego chyba powinienem zaczac – czy zarzucany brak czytelnosci/przejrzystosci dotyczy portalu czy forum? Bo to obecnie dwa zupelnie rozne twory i musimy wiedziec, na ktorej z tych dwoch platform czujecie sie zle. Bo zmieniajac portal nijak nie wplyniemy na zmiane forum i odwrotnie (kiedys z automatu – wszelkie zmiany na forum mialy konsekwencje na portalu, co w praktyce bardziej nas ograniczalo niz pomagalo). Zakladam, ze chyba chodzi o portal, bo forum – poza kolorami i bardzo ogolnie pojetym "deignem" praktycznie sie nie zmienilo. No, moze brakuje 2 czy 3 funkcji, ktore mialo stare phpBB a obecne... no wlasnie... czy rzeczywiscie nie ma tych funkcji, czy sa, tylko po prostu gdzie indziej? No i to tez warto byloby wyjasnic – czy rzeczywiscie czegos na polska.lu zabraklo, czy jedynie nie wiecie, gdzie tego teraz szukac? Bo jesli to drugie, to chetnie pomozemy Wam znalezc (stad m.in. pisze w pocie czola "Krotki kurs uzytkownika polska.lu" publikowany w odcinkach na portalu :)

I jeszcze mysle, ze wypada odpowiedziec na pytanie o statystyki domenowe i forumowe, bo takie pytanie (o "klikalnosc") tez padlo. Jest jeszcze w moim przekonaniu troche za wczesnie na analize porownawcza i daleko idace wnioski z tego wynikajace – pamietajcie, ze polska.lu n astarej platformie istniala kilka lat; na nowej – od zaledwie miesiaca. Trzeba tez zauwazyc, ze zaczelismy w praktycznie najgorszym jesli chodzi o statystyki "klikalnosci" miesiacu – grudzien, to standardowo (co statystyki starego forum potwierdzaly rokrocznie) najslabszy miesiac; polaczenie Swiat Bozego Narodzenia (a wiec nie tylko ferie spedzane z rodzina, choc ten raz w roku z dala od internetu ;) ), ale wczesniejsze intensywne przygotowania do Swiat (prezenty, karp, choinka), potem zabawa sylwestrowa i noworoczna laba, potem styczniowe soldy... To wszystko powodowalo od lat, ze grudzien i styczen to byly miesiace znacznie mniejszego ruchu na polska.lu niz nawet wakacyjne – lipiec i sierpien.

Mimo to, np. w ciagu ostatniego tygodnia mielismy ponad 250 indywidualnych logowan zarejestrowanych uzytkownikow forum (czyli, po ludzku – miedzy 13 a 20 stycznia ponad roznych 250 osob-nickow ;) zalogowalo sie do forum polska.lu; oczywiscie niektorzy raz w calym tym tygodniu, niektorzy kilka razy, a niektorzy... kilka razy dziennie w tym okresie czasu), co (ku mojemu bardzo pozytywnemu zaskoczeniu) mniej wiecej odpowiada sredniej tygodniowej z lat poprzednich i to niemal z dowolnego okresu roku. Co do przegladania forum przez uzytkownikow niezalogowanych, tu srednia tez nie odstaje w sposob znaczny od lat poprzednich, ale ja i tak nie traktowalem tego czynnika nigdy "powaznie", bo uzytkownik niezalogowany, to moze byc nie tylko jeden z Was – czytelnikow mniej lub bardziej stalych – ale tzw. robot czy inne automatyczne twory przeczesujace internet Bog raczy wiedziec czemu, przypadkowy wirtualny przechodzien, spammer i cala masa innego internetowego talatajstwa, ktora szwenda sie po internecie nabiajac stronom internetowym bezwartosciowych "hits".

Nawet jednak i te statystyki jak dla mnie nie mowia nic ani na plus ani na minus – po prostu trzeba wiecej czasu, by mozna bylo powiedziec, czy chetniej czy mniej chetnie zagladacie teraz na polska.lu. Statystyka zywi sie liczbami i jest przy tym zawsze glodna. Jeszcze nie nakarmilismy potwora na tyle, by przemowil do nas ludzkim glosem ;)

A i tak zawsze duzo cenniejsze od rzedow liczb beda dla nas Wasze wypowiedzi, o ile zechcecie sformulowac konkretnie, co Wam na polska.lu dolega. Tak wiec – odwagi! :)

GuskaM

Nieprzeczytany post autor: GuskaM »

Ja tylko chcialam dac jedna uwage - moim zdaniem bardzo brakuje sekcji "autostopowicz" (czy jak kolwiek to nazwiemy) - jesli to mozliwe prosilabym o skupienie sie na tej czesci. Do reszty powoli sie przyzwyczajam i nie mam wiekszych problemow.

MaWi

Nieprzeczytany post autor: MaWi »

Oj, mi tez strasznie jej brakuje! Na pewno bylo powaznym niedopatrzeniem, ze akurat w okresie swiatecznych wyjazdow do Polski i poswiatecznych powrotow wlasnie ten modul "padl ofiara" reform... Obiecujemy, ze to sie juz nigdy wiecej nie powtorzy!

Pracujemy nad Kalendarzem obecnie bardzo intensywnie (niestety, jest to kolejna rzecz, ktora trzeba dla nowej platformy napisac od zera) i mam nadzieje, ze uda nam sie zdazyc jeszcze ZANIM zaczniecie intensywnie planowac Wasze wyjazdy do Polski na Wielkanoc. W kazdym razie jest to obecnie jeden z najwazniejszych priorytetow.

tomasz

Nieprzeczytany post autor: tomasz »

IronBone pisze:
tomasz pisze:po prostu dłużej szukam tego, co wcześniej samo rzucało się w oczy.
Proszę daj przykład tego, czego szukasz usilnie a co sie wcześniej rzucało w oczy - wtedy może da się coś poprawić.
Forum jest ok, kolorystyka jak dla mnie trochę " się zlewająca", ale w miarę jest dużo miejsca. Falbanki też dyskusyjne, chyba że miały obrazować typowe luksemburskie niebo nad nami.
Co do strony głównej, to nie pamiętam dokładnie jaki był poprzedni układ! To tylko takie wrażenie, że jak teraz otwieram główną stronę, to wszystko jakby leci na mnie, a konkretnie niewiele widać.
Trochę specjalnie się droczę (ach lubię to!) i używam "fachowych i technicznych terminów", żebyście nie myśleli, że wszystko da się wyrazić w pikselach, bajtach i softwarach ;)
Ech, informatycy...a gdzie istota bytu...???? <bezradny>
W każdym razie fajnie, że wam się chce i dzięki za to. <brawa>

Odpowiedz