Nowy portal - nowe forum: plusy dodatnie i plusy ujemne :)

Tutaj umieszczamy wszelkie wyjaśnienia, jak korzystać z forum, dlaczego coś działa a co innego nie, oraz publikujemy nasze do Was odezwy i interpelacje ;)
Awatar użytkownika
Redakcja

Nowy portal - nowe forum: plusy dodatnie i plusy ujemne :)

Nieprzeczytany post autor: Redakcja »

Moi Drodzy,

w pierwszych słowach mego listu chciałem Wam niezmiernie podziękować za wnikliwe spojrzenie na naszą prace i pierwsze uwagi jej dotyczące już praktycznie w kilka godzin po inauguracji nowego portalu!

Jak zapewne się domyślacie (bo i widać to w wielu miejscach) – polska.lu w obecnej formie to bardziej "Wersja beta" tego, co chcielibyśmy Wam ofiarować, niż produkt finalny. Ale ta sytuacja ma też jedną, niezwykle ważną zaletę: wiemy, że jeszcze wiele można zmienić oraz poprawić i zmiany te planujemy wprowadzić. Pomóżcie nam współtworzyć tę platformę tak, by i nam i Wam się ona podobała i służyła jak najdłużej!

Dlatego też zachęcamy Was do pisania uwag, komentarzy, publikowania w tym wątku własnych pomysłów, co jeszcze można dodać, ująć lub uzupełnić, by polska.lu stała się Waszym ulubionym polskim miejscem w wirtualnym Luksemburgu :) Czekamy na Wasze uwagi i propozycje!
~~~~~
Redakcja

marcin

Re: Nowy portal - nowe forum: plusy dodatnie i plusy ujemne :)

Nieprzeczytany post autor: marcin »

to ja niesmialo zaczne.

plus dodatni, dobrze ze ruszyla modernizacja, kolorystyki nie komentuje, bo to kwestia gustow,
natomiast jako plus ujemny notuje to, ze kiedys moglem poprzez przycisk "Szukaj" i nie wpisujac nic w kryteria wyszukiwania zobaczyc wszystkie najnowsze posty i aktualizowane watki, co pozwalalo w szybski sposob zorientowac sie "co w trawie polsko-luksemburskiej" piszczy. Teraz po nacisnieciu szukaj nie widze nic, a jak wpisze "*" to dostaje komunikat ze za duzo szukam ;)

Postow tygodniowo nie jest tak duzo, zeby taki "dashboard" najswiezszych watkow nie istnial, dla osob wpadajacych "na chwile" w czasie porannej kawki.

pzdr

M.

IronBone

Nieprzeczytany post autor: IronBone »

Niestety to jest cecha nowego oprogramowania do Forum - phpBB 3.1
Nie posiada on niektórych możliwości poprzedniej, nierozwijanej wersji "by Przemo".

Jeśli ktoś wchodzi tylko czasami na forum to może zawsze kliknąć
"Więcej" -> "Nieprzeczytane Posty"
lub
"Więcej" -> Nowe Posty - tu by zobaczyć posty od swej ostatniej wizyty na forum

Niestety brak jest takiej modyfikacji w repozytoriach, choć myślimy by coś podobnego stworzyć.
Nawiasem mówiąc, mamy na forum kliku informatyków - może któryś znalazłby troche czasu i taka modysikację napisał?

marcin

"Więcej" -> "Nieprzeczytane Posty"
lub
"Więcej" -> Nowe Posty - tu by zobaczyć posty od swej ostatniej wizyty na forum
acha, znaczy chcecie wyeliminowac anonimowych uzytkownikow :D a pozniej zrobic konkurs na najczesciej odwiedzajacego was czytelnika, ktorym okaze sie Bamaza.

czyzby polska.lu == goole ;)

IronBone

Popróbuję jeszcze z ustawieniami, może się da coś zmienić. Niestety jak dotąd nie udało mi się szukania ustawić jak w poprzedniej wersji.

"Więcej" -> Nieprzeczytane - można również widzieć będąc niezalogowanym :)

Spróbuj się więc wylogować i na to kilknąć - dostaniesz to co kiedyś z pustym szukaniem

MaWi

Nieprzeczytany post autor: MaWi »

Wiesz co, marcin, ja takze wpadlem w poploch, jak zobaczylem, ze w nowym phpBB nie ma mojej ulubionej funkcji przesukiwania ostatnio dodanych postow, tj. wybierania "Szukaj" w module szukania bez wpisywania zadnych parametrow. No, ale wlasnie dzis rano dowiedzialem sie od naszego IT, ze mozna dokladnie to samo osiagnac (czyli takze bez logowania sie) wybierajac opcje "Nieprzeczytane posty" z menu "Wiecej" w lewym gornym rogu okna forum, czyli to:
nieprzeczytane_posty.jpg
nieprzeczytane_posty.jpg (19.21 KiB) Przejrzano 5439 razy
i dziala dokladnie tak samo jak dawniej, a wiec jestesmy w domu! :)

marcin

i dziala dokladnie tak samo jak dawniej, a wiec jestesmy w domu! :)
faktycznie, jest nawet lepiej, ech te stare przyzwyczajenia ...

no i mozna sobie ustawic gwiazdke na te nowe posty. To ja nie mam wiecej uwag...

M.

wak

Nieprzeczytany post autor: wak »

Na tablecie (android 4.1.2) kuleje: w pionie widać pierwszą stronę - potem nic. W poziomie widać zakładki KULTURA, VARIA etc - potem (po kliknięciu na którąś z nich) nic. Liczyłem po cichu, że po zmianach będzie tapalalk, m.polska.lu i inne fajerwerki... Swoją drogą - dlaczego polskalu.org, a nie polska.lu? polskalu to mi się jakoś niezbyt miło kojarzy - jakby moskalu czy coś.

IronBone

Android 4.4.2 (przeglądarka chrome) wszystko idealne.
W pionie znika (bo powinno) menu i można ją otworzyć kilkając na czarną ikonkę góra-lewo
Potestuję na innych androidach.

polska.lu będzie. Do wyboru było zamknąc wszystko i czekać na przeniesienie domeny albo puściś na chwilę pod inną domeną i spokojnie przenieść starą.

wak

Nieprzeczytany post autor: wak »

W chrome istotnie działa. To o czym pisałem wyżej to w nawigateur asus. A przewidujecie możliwość z korzystania z tapatalk?

IronBone

Sprawdziłem dziś działanie serwisu w Androidzie 4.0 i 2.3 w standardowej przeglądarce i wszystko ok - no w jednym trochę się popsuły kolory menu - ale z tym sobie też poradzimy

IronBone

marcin pisze: natomiast jako plus ujemny notuje to, ze kiedys moglem poprzez przycisk "Szukaj" i nie wpisujac nic w kryteria wyszukiwania zobaczyc wszystkie najnowsze posty i aktualizowane watki, co pozwalalo w szybski sposob zorientowac sie "co w trawie polsko-luksemburskiej" piszczy. Teraz po nacisnieciu szukaj nie widze nic, a jak wpisze "*" to dostaje komunikat ze za duzo szukam ;)

Postow tygodniowo nie jest tak duzo, zeby taki "dashboard" najswiezszych watkow nie istnial, dla osob wpadajacych "na chwile" w czasie porannej kawki.

pzdr

M.
No to w ramach przedświątecznych prezentów :)

Teraz na stronie głównej portalu gdy kliknie się na:
OSTATNIO NA FORUM
można zobaczyć listę ostatnich 200 postów. Mogę dać i więcej, lecz nie chcę obciążać serwera. Mam nadzieję że 200 wystarczy.
Działa dla wszystkich, zalogowanych i nie.

Może być ?

Izabela_ijk

Nieprzeczytany post autor: Izabela_ijk »

Jak otwieram wiadomości redakcji to niegdzie nie widzę daty publikacji - to zabieg celowy? Jak data pojawia się w tekście to nie ma problemu, ale przy niektórych wiadomościach jej brak jest odczuwalny;)

IronBone

Jeśli jest taka potrzeba (i pasuje to do ogólnej wizualnej koncepcji portalu) to taka informacja może się pojawić.
Czy wszyscy są za?

MaWi

Nieprzeczytany post autor: MaWi »

IronBone pisze:Jeśli jest taka potrzeba (i pasuje to do ogólnej wizualnej koncepcji portalu) to taka informacja może się pojawić.
Czy wszyscy są za?
Ja, to co prawda nie wszyscy, ale jestem zdecydowanie ZA! :)

Odpowiedz